doktor n. medycyny Dariusz Houdail
Dariusz Houdail - ZnanyLekarz.pl
Dariusz Houdail - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Dariusz Houdail

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog

Dr n. med. Dariusz Houdail ukończył Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995 roku. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej osiągnął w 1999, a II w 2003 roku. w latach 1996 – 2000 pracował w Szpitalu Powiatowym w Pucku.

Pracował również w Państwowym Szpitalu Klinicznym w latach 2000 – 2004. Dr Houdail zdobywał doświadczenie za granicami kraju, pracując w Lagan Valley Hospital w latach 2005 – 2006 oraz w Uniwersyteckim Szpitalu (lata 2007 –  2013), w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz klinice Megival w Dieppe i Chateaubriand od maja 2017 do lutego 2018.

Doświadczenie w zaawansowanych zabiegach laparoskopowych nabył pracując w Wielkiej Brytanii oraz uczęszczając liczne kursy w Berlinie u prof. Jacobiego, w Brukseli u Tima Tollens’a, w Paryżu u profesora Hauters’a, jak i w szpitalu Homerton w Londynie u Kesav’a Mannur’a.

Kontynuuje współpracę z Dr Pavlem Zonca, ordynatorem kliniki w Ostravie i zastępcą w prywatnej klinice w Koloni.

Dr Houdail specjalizuje się w zabiegach przepuklin pachwinowych, wykonywanych laparoskopowymi metodami TAPP i TEP oraz od kilkunastu lat metodą Lichtensteina siatkami firmy Bard i Covidien.

Operuje również przepukliny brzuszne laparoskopową metodą IPOM, wykonuje zabiegi resekcji jelita grubego powodowane chorobami nowotworowymi i zapalnymi, a także laparoskopowe wycięcie prawej i lewej połowy okrężnicy, laparoskopowe usunięcia nadnerczy, wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego, szczeliny odbytu (lewoboczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu) oraz zabiegi wycięcia żylaków.

Przeprowadza również zabiegi odbytu metodami DGHAL – RAR, Miligana – Morgana, Celoid, i Barona, a także laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego.

 

SpecjalizacjaChirurgia ogólna, Proktologia
WykształcenieAbsolwent Wrocławskiej Akademii Medycznej, Chirurgia ogólna
I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej osiągnął w 1999, II stopień w 2003 r.
Doświadczenie
  • choroby chirurgiczne
  • hemoroidy
  • szczelina odbytu
  • proktologia
  • Zakrzepica splotu zewnątrz odbytowego
  • Brodawki około odbytnicze
Dariusz Houdail - ZnanyLekarz.pl