Pawlak Wojciech - ZnanyLekarz.pl
Pawlak Wojciech - ZnanyLekarz.pl

lek. med. Wojciech Pawlak

Lekarz chorób wewnętrznych, hipertensjolog

Lekarz Wojciech Pawlak to hipertensjolog i specjalista chorób wewnętrznych z wieloletnią praktyką. Jest starszym asystentem na Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul.Koszarowej we Wrocławiu, wcześniej pracował na Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala im.J.Babińskiego przy pl. Jana Pawła II.

Hipertensjologia to nauka o nadciśnieniu tętniczego. Tą rzadką na polskim rynku medycznym specjalność uzyskał, pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul.Borowskiej we Wrocławiu.

Od wielu lat Wojciech Pawlak wykonuje badania USG. W tej dziedzinie ukończył liczne profesjonalne kursy z zakresu ultrasonografii, a po złożeniu teoretycznego i praktycznego egzaminu otrzymał Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, którego uzyskanie gwarantuje wykonywanie badań zgodnie ze standardami i najnowszą wiedzą.

Będąc członkiem PTU, nadal stale utrwala i pogłębia swoje umiejętności ultrasonografisty, uczestnicząc w warsztatach i kursach usg oraz zjazdach z udziałem polskich i zagranicznych specjalistów i mistrzów ultrasonografii.

 

Specjalizacja Internista, hipertensjologia
Wykształcenie
Doświadczenie
  • Hipertensjologia
  • USG jamy brzusznej
  • USG tarczycy
  • USG dopplerowskie tętnic szyjnych
Pawlak Wojciech - ZnanyLekarz.pl