Dr Artur Kucharski

Ginekolog, Specjalista medycyny estetycznej

Doktor Artur Kucharski jest specjalistą ginekologiem – położnikiem. Od 2009 roku zajmuję się również chirurgią i medycyną estetyczną.

W roku 2001 uzyskał z wyróżnieniem tytuł specjalisty II stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii. Pracował w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Specjalistycznego A. Falkiewicza we Wrocławiu, był ordynatorem oddziału ginekologicznego Szpitala Euromedicare w Lubinie. Obecnie pracuje w szpitalach prywatnych oraz współpracuje z klinikami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

We Wrocławiu jest jednym z prekursorów zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Brał udział w szkoleniach u światowej sławy doktora Reda Alinsoda.

Posiada liczne certyfikaty kompetencji z zakresu medycyny estetycznej, w tym stosowania kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, implantacji nici liftingujących.

Wykonuje zabiegi rekonstrukcyjne dna miednicy (plastyki pochwy i krocza), labioplastyki, rekonstrukcji błony dziewiczej oraz zabiegi nietrzymania moczu metodami laserowymi, jak też za pomocą slingów (TOT, TVT).

Przeprowadza zabiegi chirurgiczne rekonstrukcji wrodzonych wad żeńskich narządów płciowych i zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe w takich chorobach jak mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometrioza, rekonstrukcja jajowodów, a także w ginekologii onkologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medyczny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz stałym konsultantem czasopism medycznych.