doktor n. medycyny Maciej Garbień
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Maciej Garbień

Specjalista chirurg, flebolog

Dr n. med. Maciej Garbień absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalizujący się w chirurgii ogólnej i naczyniowej. Jego specjalnością są zabiegi żylaków kończyn dolnych, które wykonuje najnowocześniejszą metodą laserową EVLT (endovenous laser treatment). Ponadto, Dr Garbień wykonuje USG dopplerowskie żył kończyn dolnych i wykonuje szereg innych zabiegów, w tym operacje przepuklin pachwinowych. Metody te obejmują laparoskopowe TAAP oraz TEP oraz metodę Lichtensteina z zastosowaniem najnowocześniejszych siatek firmy BARD.

Dr Garbień ukończył Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu w 1998 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka. W roku 2000 uzyskał z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej. Dr Garbień w latach 1998 – 2000 pracował w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. W latach 2000 – 2004 pracował w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego. Następnie w latach 2004 – 2008 pracował w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta, tam też w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii. W 2009 uzyskał stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej. Od 2008 do 2016 roku pracował na stanowisku starszego asystenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, na ul. Koszarowej, na Oddziale Chirurgicznym gdzie zdobywał szeroko zakrojoną wiedzę praktyczną z zakresu chirurgii ogólnej.

Dr Garbień wielokrotnie uczestniczył w szkoleniach u światowej sławy chirurga, dr. Tima Tollensa na salach operacyjnych w Brukseli, nabywał doświadczenia także podczas pracy w Londyńskiej Klinice MyMedyk. W latach 2014 – 2016 pracował w prywatnej poliklinice we Wrocławiu „NA GROBLI”, gdzie wykonywał operacje żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych zarówno metodami laparoskopowymi, jak i klasycznymi. W latach 2010-2014 był flebologiem w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Podczas pracy w prywatnych klinikach wykonał z powodzeniem około 1000 zabiegów.

Od 2015 roku wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej twarzy. Dr Garbień uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach z zakresu medycyny estetycznej. Uczył się u największych autorytetów z tej dziedziny, między innymi u dr n. med. Marcina Ambroziaka, u prof. Wioletty Barańskiej oraz u dr Małgorzaty Ornatowskiej. Współpracuje z najlepszymi firmami i wybiera najwyższej jakości preparaty jakie są dostępne na rynku medycyny estetycznej.

Dr Garbień jest ekspertem w swojej dziedzinie i stosuje najnowsze i najbezpieczniejsze metody leczenia. Skorzystaj z jego usług i poczuj się bezpiecznie podczas swojego zabiegu.

 

SpecjalizacjaŻylaki, przepukliny, chirurgia ogólna, chirurg naczyniowy, flebolog
WykształcenieAbsolwent Wrocławskiej Akademii Medycznej, Chirurgia II stopnia
Doświadczenie
  • Żylaki: EVLT, miniflebektomia, skleroterapia, Flebogriff
  • Przepukliny: metodami Lichtensteina, TAPP, TEP, IPOM
  • Chirurgia ogólna
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl