doktor n. medycyny Maciej Garbień
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Maciej Garbień

Specjalista chirurg, flebolog

Dr n. med. Maciej Garbień, specjalista chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalizuje się w zabiegach żylaków kończyn dolnych najnowocześniejszą na świecie metodą laserową EVLT (endovenous laser treatment).

Wykonuje USG dopplerowskie żył kończyn dolnych. Dr Garbień wykonuje szereg zabiegów: operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD.

Dr Garbień nabył doświadczenie szkoląc się w Brukseli u dr-a Tima Tollens’a, światowej sławy chirurga, eksperta w leczeniu przepuklin oraz pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk. Od 2014 współpracuje z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadza zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.

Od 2010 do 2014 pracował jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadził ok. 500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych  metodą laserową – EVLT. W 2009 uzyskał stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej. Od 2008 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, na ul. Koszarowej, na Oddziale Chirurgicznym. W 2006 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej. W latach 2004 – 2008 pracował w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta. W latach 2000 – 2004 pracował w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego, a w roku 2000 uzyskał z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej. Dr Garbień pracował również pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w latach 1998 – 2000. Dr Garbień ukończył Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu w 1998 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

 

SpecjalizacjaŻylaki, przepukliny, chirurgia ogólna, chirurg naczyniowy, flebolog
WykształcenieAbsolwent Wrocławskiej Akademii Medycznej, Chirurgia II stopnia
Doświadczenie
  • Żylaki: EVLT, miniflebektomia, skleroterapia, Flebogriff
  • Przepukliny: metodami Lichtensteina, TAPP, TEP, IPOM
  • Chirurgia ogólna
Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl