Bruzdy nosowo-wargowe to charakterystyczne wgłębienia/głębokie zmarszczki, przebiegające na liniach łączących boczne części skrzydełek nosa z kącikami ust. Na ich pojawienie się ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim pojawienie się bruzd ma związek ze starzeniem się. Tracimy młodzieńczą objętość policzków, skóra traci jędrność i sprężystość i efektem tego jest pojawienie się bruzd nosowo-wargowych oraz marionetek. Negatywny wpływ na elastyczność i ogólną jakość naszej skóry ma nie tylko wiek, ale także wahania wagi. U osób, które na przemian tyją i chudną, bruzdy nosowo-wargowe występują szybciej. Z kolei osoby bardzo aktywne, uprawiające zawodowo sport, mogą zauważyć już w młodym wieku dosyć mocno zarysowane bruzdy. Bardzo dużo zależy także od budowym anatomicznej danej twarzy. Są osoby, u których bruzdy nosowo-wargowe widoczne są już w bardzo młodym wieku i można powiedzieć, że taka ich uroda.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym to popularne rozwiązanie stosowane w gabinecie medycyny estetycznej. Bruzdy pojawiają się wraz z upływającym czasem i bywają elementem mocno postarzającym twarz. Dlatego tak często kobiety, ale również mężczyźni decydują się na zabieg zniwelowania bruzd nosowo-wargowych.

W Klinice ArsMedis zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów. Biorąc pod uwagę, że w okolicy nosa przebiegają ważne naczynia krwionośne, ważne jest, aby osoba wykonująca zabieg była przeszkolona z zakresu medycyny estetycznej i była lekarzem, który zawsze wie jak poradzić sobie z ewentualnymi powikłaniami.

Jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym bruzd nosowo-wargowych?

Podczas zabiegu wypełniania bruzd nosowych, pacjent może być poddany miejscowemu znieczuleniu, chodź nie jest to konieczne, gdyż w Klinice ArsMedis używamy wysokiej jakości preparatów z lidokainą, czyli zawierających znieczulenie. Następnie, specjalista medycyny estetycznej wstrzykuje kwas hialuronowy w okolice bruzd nosowych, a następnie delikatnie masuje skórę, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Kwas hialuronowy działa jako naturalny wypełniacz, który niweluje bruzdy nosowo-wargowe, poprawiając wygląd twarzy. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielkie ukłucia i delikatne rozpieranie lub mały dyskomfort.

Po zabiegu pacjent może zauważyć nieznaczne zaczerwienienie, opuchliznę lub siniaki w okolicy poddanej iniekcji. Te objawy zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Pełny efekt zabiegu można zobaczyć po około tygodniu, a jego trwałość wynosi zwykle od 6 do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju kwasu hialuronowego zastosowanego przez lekarza specjalistę.

Czy zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych jest bezpieczny?

Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki od wewnątrz, zmniejszając bruzdy i zagłębienia. Spłycenie zmarszczki/bruzdy widoczne jest natychmiast,. Stopień wypełnienia bruzd zależy od ich wielkości. Zmarszczki powierzchowne mogą stać się całkowicie gładkie, a te bardzo głębokie, wyraźnie się zmniejszą.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego uznaje się za bezpieczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Może on jednak wiązać się z pewnymi powikłaniami. Są to przede wszystkim objawy grypopodobne, kwas hialuronowy może się przemieścić to znaczy przesunąć się, może też dojść do martwicy tkanki. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg przeprowadzał lekarz, który w razie ewentualnych powikłań poradzi sobie i w bezpieczny i szybki sposób rozwiąże problem. Ani kosmetolog, ani kosmetyczka nie posiadają odpowiednich umiejętności, ani wiedzy, aby w sposób w pełni bezpieczny przeprowadzić zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

W Klinice Arsmedis zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzają lekarze z bogatym doświadczeniem i umiejętnościami. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z naszą Kliniką we Wrocławiu, a my umówimy Cię na konsultację z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wypełniania bruzd?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim ciele, dlatego istnieje bardzo małe ryzyko reakcji alergicznej. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu. Są to m.in.:

  • trądzik,
  • przyjmowanie niektórych leków (m.in. przeciwzakrzepowych),
  • niedawno przeprowadzone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej,
  • obniżona odporność,
  • choroby wirusowe, np. opryszczka
  • choroby nowotworowe,
  • wiek poniżej 18 lat.

O wszystkich przeciwwskazaniach dowiesz się przed zabiegiem, podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.