Co to jest nić PDO?
Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, czyli specjalnego włókna, wykorzystywanego w chirurgii, ginekologii, urologii czy okulistyce. Materiał wprowadza się w tkankę podskórną w trakcie zabiegu. W ten sposób tworzy się w skórze swego rodzaju rusztowanie, które podtrzymuje, stabilizuje, zagęszcza obszar poddany zabiegowi.
Nici PDO wprowadzone pod skórę nie tylko tworzą specjalne podtrzymujące i liftingujące rusztowanie, ale działają odmładzająco, dodatkowo pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. Dzięki niciom PDO dochodzi do zagęszczenia i rewitalizacji skóry, a także mechanicznej stymulacji fibroblastów, na skutek czego zwiększona zostaje produkcja nowego kolagenu i elastyny, czyli dwóch podstawowych włókien podporowych skóry. W ten sposób uzyskuje się efekt zarówno liftingu, jak i ujędrnienia.
Nici PDO stopniowo rozpuszczają się w tkance do całkowitego wchłonięcia. Proces ten trwa przez 6-12 miesięcy. Po biodegradacji nici, zostaje dwutlenek węgla i woda, które w całkowicie naturalny sposób są absorbowane do skóry. Produkt jest metabolizowany i wydalany z moczem. Co to znaczy? Że nici używane w medycynie estetycznej są bezpieczne, a ich działanie potwierdzone przez badania i praktyczne zastosowanie.
W Klinice medycyny estetycznej ArsMedis nici są bardzo często używanym produktem przy niwelowaniu oznak starzenia się skóry. Nasi lekarze przeszli wiele szkoleń z zakresu implementacji rozpuszczalnych nici PDO, dzięki temu uzyskują spektakularne efekty zabiegowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (takim jak u stomatologa) – dotyczy nici z haczykami. Przy zabiegu z użyciem nici rewitalizujących nie trzeba znieczulać skóry, gdyż zabieg jest mało bolesny.