VENABLOCK / VEINOFF – klejenie żylaków kończyn dolnych

Zabieg leczenia żylaków klejem przeprowadzony jest z użyciem tylko jednej igły i kleju tkankowego/medycznego. W trakcie zabiegu wykonuje się tylko jedno wkłucie, przez które do światła żyły odpiszczelowej umieszcza się cewnik z klejem tkankowym zamykającym światło naczynia. Zabieg jest małoinwazyjny, bezbolesny, wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Procedura zamknięcia żylaków trwa około 10-40 min.

W klejeniu żylaków medycznym klejem chodzi o to, aby całkowicie wyłączyć niewydolną żyłę z krwiobiegu. W bezpośrednim następstwie żylak zanika, jako że nie jest w niego tłoczona krew, a funkcje odciętej żyły przejmują inne, zdrowe żyły.

W Klinice Chirurgii ArsMedis bardzo często zabieg klejenia żylaków używany jest jako uzupełnienie metody laserowego leczenia żylaków. Nasi chirurdzy łączą ze sobą metody leczenia podczas jednego zabiegu, aby finalnie uzyskać efekt na najwyższym możliwym poziomie. Jako nieliczni wykorzystujemy wszystkie sprawdzone, skuteczne i bezpieczne metody leczenia żylaków, które dostępne są w aktualnym świecie medycyny.

Po zabiegu pacjent wraca natychmiast do codziennych aktywności, okres wstrzymywania się od aktywności fizycznych jest krótszy niż przy wykorzystaniu innych metod leczenia. Po zabiegu nie ma konieczności stosowania pończoch uciskowych. Zabieg można wykonać również latem, ponieważ w okresie pozabiegowym nie ma potrzeby unikania słońca. Dodatkową zaletą są efekty estetyczne – brak blizn po nacięciu skóry oraz małe prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień na skórze i stanów zapalnych w okolicach miejsc poddawanych zabiegowi.

Zabiegi klejenia żył pozbawione są powikłań typowych dla metod termicznych tj.zakrzepicy indukowanej wysoką temperaturą (ang. Endotermal Heat Induced Thrombosis, EHIT), powstania przetok tętniczo-żylnych i zaburzeń neurologicznych w postaci parestezji na skutek termicznego uszkodzenia włókien nerwowych i oparzeń skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu klejenia żylaków?

Zabiegu z wykorzystaniem metody klejenia naczyń żylnych nie można przeprowadzać u osób:

  • które mają powierzchniową lub głęboką zakrzepicę żylną,
  • w ciąży i połogu,
  • z miażdżycą
  • z obrzękiem chłonnym.

Jeżeli masz problem z opuchniętymi nogami, pajączkami na nogach, masz żylaki na nogach to skontaktuj się z Kliniką Arsmedis z Wrocławia, a my umówimy Cię z lekarzem specjalistą, który podczas dokładnej konsultacji sprawdzi, czy jest to problem tylko natury estetycznej, czy może trzeba podjąć leczenie farmakologiczne bądź operacyjne niewydolności żylnej. W Klinice Arsmedis we Wrocławiu pracuje kadra doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, którzy podczas wizyty opowiedzą dokładnie o chorobie, dobiorą właściwe leczenie oraz jeżeli to konieczne wykonają w profesjonalny sposób zabieg usunięcia żylaków.

Maciej Garbień - ZnanyLekarz.pl