Powiększanie piersi

Zabieg powiększenia piersi należy do najbardziej spektakularnych osiągnięć chirurgii plastycznej, pozwala on w bardzo naturalny sposób skorygować zarówno wielkość jak i kształt biustu. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia wokół otoczki bądź w fałdzie podpiersiowym. Po włożeniu wkładki ranę zszywa się warstwowo, a skórę szyje szwem śródskórnym, aby uzyskać jak najmniejszą i najdelikatniejszą bliznę. Zabieg kończy założenie opatrunków oraz specjalnego biustonosza, który ma na celu ukształtowanie ostatecznego wyglądu piersi. Powinien on być noszony przez całą dobę przez okres miesiąca. Finalny efekt zabiegu widoczny jest po około 3 miesiącach.

POWIĘKSZENIE PIERSI – EFEKTY:

  • naturalnie jędrne piersi
  • poprawa kształtu piersi
  • poprawa wielkości piersi

Powiększanie piersi polega na wprowadzeniu wkładek piersiowych (tzw implantów) pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy większy. U osób szczupłych, umiejscowienie implantu pod mięśniem, poprawia kształt piersi bez nadmiernego wypełnienia górnej części piersi. Wkładki wypełnione są silikonem o konsystencji żelu, mają kształt anatomiczny lub okrągły, są różnej wielkości, produkowane przez kilku producentów: najczęściej stosowane są implanty firm – Mentor, McGhan, Nagor. Nacięcia dokonuje się w bruździe podpiersiowej lub okołootoczkowo. Cięcie w bruździe podpiersiowej pozwala na zachowanie możliwości karmienia piersią. Dobór wielkości i rodzaju implantów zależy od wspólnej decyzji lekarza i pacjentki. Jest ona uwarunkowana przede wszystkim budową ciała, stanem i wielkością własnych piersi, zrozumieniem ograniczeń i możliwości powikłań po powiększeniu, planowanym długotrwałym, jak najlepszym efektem operacji. Czas trwania operacji: 1-2 godziny. Znieczulenie: Ogólne Pobyt w klinice: 1 do 2 dni Trwałość efektu końcowego: Protezy mogą wymagać usunięcia lub wymiany jeśli ulegną uszkodzeniu lub na życzenie pacjenta w celu zmiany wielkości piersi lub poprawy kształtu po kilku latach.

KOSZT ZABIEGU OD 14000,00 DO 16000,00 ZŁOTYCH

Zmniejszanie piersi

Zbyt duże piersi często zaburzają proporcje sylwetki, a także powodują dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności, uprawianiu sportu, mogą też przyczyniać się do wad postawy. Dlatego zabieg ich zmniejszania często wykonywany jest ze względów zdrowotnych. Zmniejszenie piersi polega na usunięciu części skóry oraz gruczołu piersiowego. Pozostałą jego część modeluje się tak, aby biust był jędrny. Po operacji pacjentka otrzymuje specjalny biustonosz, który ma na celu ukształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Finalny efekt widoczny jest po około 3 miesiącach.

ZMNIEJSZENIE PIERSI – EFEKTY:

  • naturalnie jędrne piersi
  • poprawa kształtu piersi
  • zmniejszenie wielkości piersi

Rekonstrukcje piersi

Jest wiele metod pozwalających na odtworzenie utraconej piersi przy pomocy tkanek własnych pacjentki lub implantów. Zabieg składa się z 3 etapów: rekonstrukcji utraconej piersi, symetryzacji piersi zdrowej, odtworzeniu kompleksu brodawka otoczka. Po zabiegu wskazane jest noszenie specjalistycznego stanika przez okres 2 miesięcy oraz unikanie nadmiernej aktywności fizycznej przez miesiąc. Kolejne etapy rekonstrukcji piersi powinny odbywać się w odstępach 2-3 miesięcy.

REKONSTRUKCJA PIERSI – EFEKTY:

  • rekonstrukcja utraconej piersi
  • rekonstrukcja brodawki
  • naturalnie jędrna pierś

Korekta kształtu piersi – cena

Korekcja kształtu piersi (Mastopeksja) polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi przez usunięcie nadmiaru skóry i modelowanie tkanki gruczołu piersiowego. Otoczka zostaje przeniesiona wyżej (przy nadmiernym jej rozciągnięciu może również zostać zmniejszona). Mastopeksja może być wykonana z cięcia wokół otoczki, z pionową blizną do fałdu podpiersiowego lub z blizną w kształcie kotwicy. W sytuacji zaniku gruczołu (np. po karmieniu), efekt operacji można dodatkowo poprawić, stosując implanty piersiowe. Czas trwania operacji: 1-3 godziny. Znieczulenie: Miejscowe wraz z środkami uspokajającymi lub ogólne.|Pobyt w klinice: 1-2 dni Trwałość efektu końcowego: Zróżnicowana. Grawitacja, ciąża, starzenie się czy zmiana wagi mogą doprowadzić do ponownego obwisania piersi. Rezultaty operacji mogą zostać przedłużone i polepszone przez użycie protez piersiowych oraz odpowiednią profilaktykę (np. sportowy biustonosz) w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.

CENA ZABIEGU 4000,00 DO 13000,00 ZŁOTYCH